Veri Güvenliği - Macrodental Dental software, Free, Cloud | Dental practice management

Veri Güvenliği

Macrodental Dental software, Free, Cloud | Dental practice management

Macro Dental Veri Güvenliği

SSL

Macro Dental sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

 

Kullanıcı Erişimi

Sizin tarafınızdan davet edilmediği sürece, kimsenin firma hesabınıza erişimi sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, izniniz üzerine yetkilendirilmiş Macro Dental personeli destek amacı ile ilgili verinize ulaşır.

 

Kullanıcı Şifreleri

Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.

 

Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

Uygulamanın teknolojik altyapısı ve kullanıcılarımızın verilerini sakladığımız veri merkezi Verifull Bilgi Teknolojileri Elektronik Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. Bursa veri merkezinde Verifull tarafından barındırılmaktadır. (Detaylı bilgi için www.verifull.com)

 

Veri Paylaşımı

Veri transferi sizin onayınız olmadan ve yeterli güvenliğe sahip olmayan iş ortaklarımızla paylaşılmaz.

 

Veri Yedeklemesi

Olası teknik problemlere karşı verilerinizin günlük yedeklemesi yapılmaktadır.

 

Verileriniz Macro Dental ile daha güvende

Macro Dental ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda, verileriniz tamamen güvende kalır.

Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, eposta ya da cd ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak atayarak verilerinize çok daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

Verilerinizin güvenliği için:

  1. Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin.
  2. Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
  3. Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak, ortada bırakmayın.
  4. Tarayıcınızı güncelleyin.
  5. Sadece https://www.cloudentist.com/ adresinden giriş yaptığınıza emin olun.